logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

 

KKK

Puhkaja sagedasemad küsimused ja meie vastused.

– Tuleksin sukelduma aga Punases meres on ju haid!
– … aga ma ei oska hingata vee all selle asjaga…
– Kui mul on kalipso seljas, kas vee all jään kuivaks, st ei ole külm?
– Mis temperatuurid talvel on – õhk/vesi?
– Kas Egiptuses on ohtlik?
– Kuidas käib tasumine, kui broneerin kalendri kaudu?
– Napsu saab ikka kohalikest poodidest osta või on seal kuiv seadus?
– Millised on kõige suuremad kalad, keda võiks sukeldudes/snorgeldades näha?
– Olen kuulnud, et pakute ka väljasõite beduiini-õhtusöögile, kas vastab tõele?
– Kas viisa on vajalik?

Haidest. Haid on Punases meres olemas aga nendega kohtumiseks peab võtma ette pikema merereisi ehk sukeldumise safari. Filmihaisid, kes toituvad inimestest, meil ei leidu.

Vee all hingamisest. Selle asja ehk regulaatoriga hingamist proovime algul vee peal. Kui see käpas, võib vee alla minna.

Kalipso. See on nagu soe “kampsun”. Kalipso sisse imbub vesi, mille meie keha kenasti üles soojendab ja meil ei hakka külm.

Temperatuurid on Hurghadas ja Sharmis läbi talve mõnusad. Merevee temperatuur ei lähe kunagi 22 kraadist allapoole. Ka detsembris-jaanuaris on ilm päikseline ja muidugi parem kui kesksuvel Eestis. Talvel võib tuulisemaid päevi esineda rohkem kui oktoobris või aprillis, kuid ere päike on vabalt saadavalt ka tuulest hoolimata. Vaata täpsemalt veetemperatuure siit.

Egiptus üldiselt. Egiptuses ei ole ohtlikum, kui mistahes teises piirkonnas. Turismipiirkonnad on korralikult turvatud ja hotelle pole suletud isegi Araabia kevade ajal aastaid tagasi. Lendude tühistamine ja inimeste hirmutamine on selgelt vaid teatud riikide poliitiline otsus…

Kalendrist broneerimine on väga mugav ja tasumine toimub kohapeal merepäeva lõpus. Saab aga ka arvele ette tasuda, kui eelistad seda varianti.

Kangemast kraamist. Alkoholi supermarketites e. toidupoodides ei müüda. Kohalikke veine ja õlut saab osta joogipoodidest. Viimaseid on linnades küll vähe aga kindlasti me aitame leida tee nendeni, kui küsid kohapeal üle. Imporditud jooke saab tax free kauplustest ja 48h jooksul saabumisest.
On ka üks hea kalarestoran vana Sharmi turu kõrval nimega SinaiStar, kus pakutakse parooli teadjatele (“eestlased/Olav”) Egiptuse õlut ja veini (mõlemad täiesti head) poehinnaga.

Meie lemmikud. Punases meres on üle 1300 kala- ja loomaliigi. Kindlasti näeb nn paikseid isendeid, kes veedavad enamus ajast korallide vahel. Aga haruldased pole ka päevad, mil oleme kohanud kilpkonna, napoleoni, mureeni, tuunikala, jacki, ogaraid jne. Päris sageli kohtume ka delfiinidega. Laeval tutvustame mereelukaid merepäeva raames ka lähemalt.

Beduiini-õhtusöögist. Alates 2017/18 hooajast on meil tõesti võimalus viia väike eest punt mägikõrbesse ja beduiini-õhtusöögile. Seda Sharm el Sheikhis ning üks-kaks korda kuus. Nimelt meie enda sukeldumisklubi üks instruktoritest on pesueht beduiin ja tema pere ongi kõrbematka korraldajaks Sharmi taga mägedes. See teebki asja autentseks. Kella 14 ajal stardime maks. 15 inimesega kõrbe suunas, kulgeme kõrbes, imetleme kaameleid, päikeseloojangut ja täielikus pimeduses linnuteed ning naudime kohapeal lõkkel tehtud õhtusööki ja teed. Enne kl 22 oleme hotellis tagasi. Küsi lisa Olavilt info@sinaistar.com.

Viisast. Kui lendad Hurghadasse, siis on viisa vajalik. Kui lendad Sharm El Sheikhi ning veedad puhkuse seal (mh tuled meiega merele, kõrbesse, liigud lähilinnadesse nagu nt. Dahab), st. ei lahku väljasõitudele näiteks Kairosse vm, siis viisat vaja ei ole.

KÜSIMUSED SAAVAD KÕIGE OPERATIIVSEMALT VASTUSE https://www.facebook.com/sukeldumineegiptuses/
KIRJUTA MEILE MESSENGERI.