KKK

Puhkaja sagedasemad küsimused ja meie vastused.

  • Puhkajatele, kes saabuvad Eestist otselennuga Hurghadasse või Sharm el Sheikhi – Hurghadasse sisenedes on nõutav viisa, mille saab soetada lennujaamas. Maksab 25 USD. Sharmi saabujatel, kes ei viibi kohapeal üle 14 päeva ja Siinailt välja ei lähe, VIISAT OSTA EI OLE VAJA! Kui plaanid minna puhkuse raames ka Kairosse, Luxorisse vm, siis tuleb viisa osta. 
    Muud igapäevasemad küsimused ja vastused:

– Ma sukelduda ei soovi, ujuda ka väga ei oska – kas siis on merepäevale üldse asja?
– Tuleksin sukelduma aga Punases meres on ju haid!
– … aga ma ei oska hingata vee all selle asjaga…
– Kui mul on kalipso seljas, kas vee all jään kuivaks, st ei ole külm?
– Mis temperatuurid talvel on – õhk/vesi?
– Kas Egiptuses on ohtlik?
– Kuidas käib tasumine, kui broneerin kalendri kaudu?
– Napsu saab ikka kohalikest poodidest osta või on seal kuiv seadus?
– Millised on kõige suuremad kalad, keda võiks sukeldudes/snorgeldades näha?
– Olen kuulnud, et pakute ka väljasõite beduiini-õhtusöögile, kas vastab tõele?
– Kas viisa on vajalik?
– Tänavatel müüakse merereise igal pool ja odavamalt. Kas Sinaistari merepäev on siis midagi muud?

Merepäevale on oodatud kõik mere- ja veesõbrad, kaasa arvatud lapsed. Umbes pooled meie puhkajatest snorgeldavad, ujuvad ja naudivad niisama päikest ja päeva. Sukeldumist võib otsustada ka alles laeval olles, sest sageli tekib just siis mõte see unustamatu kogemus saada. Ujumisoskus sukeldumisel pole üldse vajalik – lihtsalt hinga ja vaata ümbrust. Snorgeldajatele – Punase mere vesi on väga soolane, seega kannab väga hästi. Põhja vajuda on pea ilmvõimatu. Lisaks aitab veepeal püsimisele kaasa ka kalipso. Samuti saab hoida kinni päästerõngast, ise samal ajal pea vees akvaariumiga tutvust tehes.

Haidest. Haid on Punases meres olemas aga nendega kohtumiseks peab võtma ette pikema merereisi ehk sukeldumise safari. 

Vee all hingamisest. Selle asja ehk regulaatoriga hingamist proovime algul vee peal. Kui see käpas, võib vee alla minna.

Kalipso. See on nagu soe “kampsun”. Kalipso sisse imbub vesi, mille meie keha kenasti üles soojendab ja meil ei hakka külm. 

Temperatuurid on Hurghadas ja Sharmis läbi talve mõnusad. Merevee temperatuur ei lähe kunagi 21 kraadist allapoole. Ka detsembris-jaanuaris on ilm päikseline ja muidugi parem kui kesksuvel Eestis. Talvel võib tuulisemaid päevi esineda rohkem kui oktoobris või aprillis, kuid ere päike on vabalt saadavalt ka tuulest hoolimata. Vaata täpsemalt veetemperatuure siit. NB! Merel on vesi alati paar kraadi soojem, kui rannas.

Egiptus üldiselt. Egiptuses ei ole ohtlikum, kui mistahes teises piirkonnas. Turismipiirkonnad on korralikult turvatud ja hotelle pole suletud isegi Araabia kevade ajal aastaid tagasi. Lendude tühistamine ja inimeste hirmutamine on selgelt vaid teatud riikide poliitiline otsus…

Kalendrist broneerimine on väga mugav ja tasumine toimub kohapeal merepäeva lõpus. Saab aga ka arvele ette tasuda, kui eelistad seda varianti.

Kangemast kraamist. Alkoholi supermarketites e. toidupoodides ei müüda. Kohalikke veine ja õlut saab osta joogipoodidest. Viimaseid on linnades küll vähe aga kindlasti me aitame leida tee nendeni, kui küsid kohapeal üle. Imporditud jooke saab tax free kauplustest ja 48h jooksul saabumisest. Vanas Sharmis on “Karma” nimeline alkoholipood. Delta Sharmis samuti. Hurghadas on veini/õlut menüüs ja saab ka kaasa osta näiteks eestlaste seas popis kohvikus For You ja kreeka restoranis Samos. Mõlemad asuvad Sheraton Streetil. 

Meie lemmikud. Punases meres on üle 1500 kala- ja loomaliigi. Kindlasti näeb nn paikseid isendeid, kes veedavad enamus ajast korallide vahel. Aga haruldased pole ka päevad, mil oleme kohanud kilpkonna, napoleoni, mureeni, tuunikala, jacki, ogaraid jne. Päris sageli kohtume ka delfiinidega. Laeval tutvustame mereelukaid merepäeva raames ka lähemalt.

Beduiini-õhtusöögist. Alates 2017/18 hooajast on meil tõesti võimalus viia väikesi gruppe kõrbesse ja beduiini-õhtusöögile. Seda Sharm el Sheikhis ning paar-kolm korda kuus. Nimelt meie hea sõber kohalik beduiin ja tema pere on andnud loa külastada nende beduiiniküla ja kõrberanda, ise valmistavad meile ka maitsva õhtusöögi päikeseloojangu aegu. See teebki asja autentseks. Kella 13.30 ajal stardime väikebussi või autoga kõrbesse, möödume beduiinikülast, kulgeme kõrbes ja/või kõrberannas, imetleme kõrbetaimi, võimalusel vabakäigus kaameleid, päikeseloojangut ning naudime kohapeal tehtud õhtusööki ja teed. Kella 20ks oleme hotellis tagasi. Küsi lisa info@sinaistar.com. NB see ei ole “turistikas” – st rahvatantsu ning muud turistidele mõeldud enterteinmenti ei näe. Oleme omaette netivabaduses ja vaikuses.

Viisast. Kui lendad Hurghadasse, siis on viisa vajalik (saab osta lennujaamast pangaputkast ja maksab 25 USD)! Kui lendad Sharm El Sheikhi ning veedad kuni 14 päevase puhkuse seal, st. ei lahku väljasõitudele näiteks Kairosse vm mandri Aafrikasse, siis viisat vaja ei ole. Sharmis merele ja kõrbesse tulekuks samuti viisat vaja ei ole!

Sinaistari merepäev on tõesti teistsuguse sisuga, kuigi merele läheme nagu iga teine laev. Muuseas kõikidel Egiptuse laevadel on kohalik meeskond (laevamehed elavadki laevas). Meil siis lisaks kodumaine instruktor/divemaster/giid.
Meie peamised erinevused on – merele stardime veidi hiljem (oled ju ikkagi puhkusel!), eestikeelne juhendamine, Eesti grupid, briifing enne laevale minekut, varustuse väljavalimine (ja varustuse olemasolu üldiselt!) meie koduklubis, päeva sissejuhatus laeval, mis sisaldab põhjalikku Punase mere tutvustust ning snorgeldamise ja sukeldumise instruktaazi. Päeva hinnas on juba ka varustuse tasu – snorgeldajal kalipso/toru/mask/lestad ja proovisukeldujal lisaks kogu sukeldumisvarustus. No ja muidugi kogu olemine ja hõng on ka eesti laevadel veidi teine ja korrapärasem 🙂

KÜSIMUSED SAAVAD KÕIGE OPERATIIVSEMALT VASTUSE https://www.facebook.com/sukeldumineegiptuses/
KIRJUTA MEILE MESSENGERI.