Hurghada

Tere tulemast Punasele merele!

Kui juba Egiptusesse tuldud, siis Punase merega tutvumine on küll ütleks, et suisa kohustuslik 😊 Erakordne kogemus kogu eluks!

Tegeleme vaid Eesti gruppidega. Meiega saab 

– veeta päeva Punasel merel snorgeldades, niisama laeval peesitades ja/või sukeldudes;
– veeta päeva privaatses korallilaguunis Coral Gardenis (väikebussiga 85 km Hurghadast lõunasse): snorgeldamispäev rannas;
snorgeldada suurte merikilpkonnade asupaigas Marsa Alamis (väikebussiga 280 km Hurghadast lõunasse);
allveelaevaga Punasesse merre 20 m sügavusele sukelduda nii, et ise märjaks ei saa;
– alates 2023 detsembrist tulla uudsele merekruiis+hotellipuhkusele 2 x aastas! 3 päeva veedame Sinaistari oma laeval merel ja edasi järgneb 4 päeva hotellipuhkust. Täpsemad kirjeldused ja hinnad leiad eventide alt: https://www.facebook.com/sukeldumineegiptuses/events. 

 

Igale ühele oma või alati võib ka suisa kõik ära proovida! Hurghada omapäraks on koralli- ja kalavaesus linnarandades, samas avamerel ja linnast kaugemal riffidel näeb tõelist Punast merd oma liigirikkuses.

PÄEV PUNASEL MEREL. 2023/24 hooaja merepäevakalendrid.

Vabu kohti on rohelistel kuupäevadel. Korraga saab broneerida kuni 15 kohta. Suuremate gruppide, eralaeva huvi korral või hooajavälisel ajal (mai-sept) kirjuta ja uuri lisa FB Sinaistar messengeris või info@sinaistar.com.
Vali kuupäev, täida lahtrid (kõigi merepäevaliste ees-perenimed, lastele 0-11a vanus nime taha), saad vastuseks broneeringukinnituse ja siis pole muud, kui jääda merepäeva ootama 😊

Instruktoriks laeval on Olav Pedari, Andrei Zavarin või Rescue Diver Kristi Ruut. NB! Kui soovid tulla merele Makadi või El Gouna linnast (sadamast ~30 km), siis edasi-tagasi transfeeri tasuna lisandub 30 eurot ühe bussi ehk kuni 12 inimese kohta.

jaan.
veebr.
märts
apr.
mai
juuni
juuli
aug.
sept.
okt.
nov.
dets.
2023
2024
2025
2026
E
T
K
N
R
L
P
1
2
3
18
4
5
6
7
8
9
10
15
11
12
13
17
14
15
16
17
18
19
20
18
21
22
23
24
14
25
26
18
27
28
17
29
30
31
18

Päev Punasel merel on kuni 5-aastastele tasuta6-11-aastastele 25 eurot, suurematele 40 eurot (koos proovisukeldumisega +15 eurot). 

Egiptuses kehtib looduspargimaks Punasele merele väljuvatele alustele ja reisijatele. Palume lisaks sulas kaasa võtta 5 EUR või 5 USD (alates 12.a) looduspargimaksu tasumiseks kohapeal.

NB! Palume silmas pidada, et oma osalemise tühistamisel vähem kui 21 h enne merepäeva algust tuleb klubile tasuda 20 eurot inimese kohta juba tehtud ettevalmistuste eest. St laevakoha saab kuludeta tühistada eelmise päeva kella 12ni. Va haigusjuhtumid.)

Hinna sees on transport hotellist sadamasse ja tagasi, eestikeelne instruktaaž ja päeva juht, lõunasöök, karastusjoogid, kohv/tee, snorgeldamisvarustus (snorkel/mask, lestad, kalipso). Proovisukeldumise hind sisaldab ka kogu vajalikku sukeldumisvarustust ja lühikest eestikeelset sukeldumisjuhendust.  Proovisukeldumise ajal hoolitseb meie instruktor või divemaster sinu heaolu eest kogu 20 min. sukeldumise vältel! Sukeldumas käime ühe proovisukelduja kaupa.
Tasuda saab kohapeal sularahas merepäeva lõpus või ka ettemaksuna arveldusarvele (ülekande andmed saad meilile koos broneeringukinnitusega).

Merepäevaga saad liituda ka siis, kui merele tuleku mõte tekib alles Egiptuses kohapeal. Võta meiega otse kontakti ja vaatame, mida pakkuda saame.

Meie laevad väljuvad otselendude ajal septembrist kuni aprilli lõpuni 2-3 päeval nädalas. Suvel-sügisel vastavalt vajadusele.
MEREPÄEVAST TÄPSEMALT. Hommikul tuleme teile hotelli järele ja sõidame meie koduklubi sadamasse. Kella 9.15 ajal suundume mootorjahiga merele ja võtame olenevalt ilmast ja tuule suunast sihiks kõige sobivamad korallrifid, mida on siin avamerel kümnete kaupa. Teeme eesti keeles meeleoluka instruktaaži, tutvustame laeva ja laevareegleid, räägime pikemalt Punase mere ainulaadsusest, siin pesitsevatest mereelanikest ja korallidest, uurime kalakaarti ja varustust, ning sekka arutame ka olulisi kohapealseid teemasid, mis teile huvi pakuvad. Päeva jooksul peatume snorgeldamis- ja sukeldumispaikades kaunite korallriffide lähedal, kus saab imetleda Punase mere ilu ja kasvõi niisama päevitamise vahele end vette kasta. Sageli kohtume ka delfiinidega! Sukeldudes või snorgeldades näeb siin selges vees korraga üle 50 erineva liigi floora ja fauna esindajaid.

Lõunaks pakub laevakokk meile maitsva ja toitva sooja eine ning peale rüüpame karastusjooke. Merereis kestab kokku ~7 tundi, mis merel olles läheb liigagi ruttu. Tagasi bussidesse jõuame kella 16 paiku, misjärel viime teid hotelli tagasi.

Laevaretk sobib hästi igas eas ja igasuguste huvidega inimestele. Eriti neile, kes soovivad hotellielule põnevat vaheldust ja näha päris õiget Punast merd. Hotellirandades on Hurghadas suhteliselt kehv seis, sest korallrahud paiknevad meres kaugemal ja sinna saab laevaga. Kus on korall, seal on ka ohtralt kalu. Merepäev on hea võimalus nii snorgeldamiseks, olgu siis esimest korda proovijatele või juba pikaaegsetele fännidele, kui lihtsalt merereisi nautimiseks. Kellel aga huvi teha esmatutvust sukeldumisega, saavad meie käe all teha läbi proovisukeldumise, mis võib saada alguseks uuele imelisele hobile.

NB LITSENTSIGA SUKELDUJAD – merele saab iga päev. Lisaks merepäevalaevadele (kalendris rohelised) saab merele klubi laevadega ka muudel päevadel kogu aasta vältel. Küsi lisa info@sinaistar.com.

Meie koduklubiks on Dive Base Academy (väljume Sindbadi sadamast).

SNORGELDAMINE LAGUUNIRANNAS CORAL GARDENIS. Riffielukate sõpradele suurepärane võimalus veeta rannapäev vaid tunnise bussisõidu kaugusel Hurghadast. Tegu privaatse laguunirannaga, kuhu nö tavaturist ise ei pääse. Siin elutsevad riffikalad ning vahest kohtame ka merikilpkonni. Start on peale hommikusööki kl 9.15 paiku ja tagasi jõuame 17.30ks.

Coral Garden asub 85 km kaugusel Hurghadast lõunas. Siin on hästi säilinud looduslik riff (samas ka korallikasvandus), avar rannaala koos välikohviku ja lamamistoolidega. Rannast läheme snorgeldama ja litsentsiga sukeldujad saavad ka sukelduda. Rannabaarist saab osta ka õlut/veini/kokteile mõõduka hinnaga.
Päeva hinnad: suured 55 eurot ja 6.-11.a 35 eurot päev. Litsentsiga sukeldujatel 65 eurot, lisaks varustuse rent 20 eurot.
Hinnas on transfeer, snorgeldamisvarustus (ka kalipso!), soe lõuna rannarestoranis, looduspargimaks. Ja muidugi ka snorgeldamise õpetus. 🇪🇪 Päev eesti keeles ja Eesti gruppidele. Küsi täpsemalt väljasõitude kohta info@sinaistar.com.


VÄLJASÕIDUD MARSA ALAMI KILPKONNARANDA
kord-paar kuus snorgeldama ja sukelduma (litsentsiga sukeldujad). Tegu maailmas unikaalse paigaga, kus elutsevad suured merikilpkonnad. Marsa Alam asub 280 km Hurghadast lõunas ja väljasõit väikebussiga (maks 12 in) algab kl 8.30 paiku. Peale tunnist sõitu teeme kohvipausi kohalikus puhvetis, kus saab osta kohvi/teed, snäkki ja jäätist, külastada tualetti ning siis sõit jätkub. Kella 11ks oleme kilpkonnarannas kohal ja sätime end sisse. Vette saab otse rannast, liivapõhi, maks. sügavus 10 m. Rand on mitusada meetrit pikk ja snorgeldades näeb kilpkonni 100%. Naudime snorgeldamist, litsentsiga sukeldujad sukeldumist, imetleme erakordseid kilpkonni ja teisi haruldasi mereelukaid. Peale kl 15 liigume kohalikku restorani ja sööme sooja rikkaliku egiptusepärase lõuna. Kl 16 kandis hakkame Hurghada poole tagasi liikuma, nii et õhtusööki saad nautida juba oma hotellis.

Päeva hind on 75 eurot (lapsed 6.-11.a 55 eurot, litsentsiomanikel 95 eurot + vajadusel varustus 25 eurot). Hinnas on transport, looduspargipilet, snorgeldamisvarustus (kalipso, snorkel, lestad) ja lõunasöök. Meie poolt ka vesi ja väike snäkk bussis. Eestikeelne päeva juht ka muidugi kaasas. Küsi täpsemalt väljasõitude kohta FB Sinaistar messengeris või info@sinaistar.com.
 

Merepäev oma seltskonnale. Kes hindab privaatsust, siis on võimalik tellida PRIVAATLAEV kuni 13 inimesele hinnaga 525 eurot. Lisanduja(d) 33 eurot. Proovisukeldumine juurde 15 eurot inimese kohta.

Tuleme teie seltskonnale kl 9 paiku hotelli järele, toome sadamasse, veedame merel mõnusa päeva – valime sobivad peatuspaigad snorgeldamiseks ja sukeldumiseks. Meie eestikeelne päeva juht muidugi ka pardal! Hinnas transport, instruktaaz, soe laevabufee, karastusjoogid, kohv/tee, varustus ja looduspargimaks. Eralaeva puhul saame ise jooksvalt otsustada, kuhu tahame minna ja mida vaadata ning mis kellaks tagasi soovime jõuda (hiljemalt kl 16.30ks sadamas).

ALLVEELAEV väljub hea juhuse tõttu just meie klubi sadamast. Aafrikas rohkem vaatlus-allveelaevu pole, nii et siin on hea võimalus näha Punast merd ~20 meetri sügavuselt kogu oma ilus just neil, kes ise ehk sukelduda ei plaani.

NB Tegu pole kaaspõhjaga paadiga! Igaks juhuks infoks, kuna on küsitud. Sindbadi buss toob kohale ja viib ka hotelli tagasi. Suurtele allveelaeva sõidu hinnaks 38 eurot ja 4.-10. aastastele 20 eurot (hinnad odavamad, kui otse Sindbadist ostes). Tasumine ülekandega. NB! Kui hotell paikneb muus linnas nt. Sahl Hasheesis / Makadis / Safagas / El Gounas, siis lisandub transfeeritasu 3 eurot inimese kohta.

Trippe on päeva jooksul mitmeid (ise soovitame kohtade olemasolul kl 12 algusega, mis kõige mugavam senikogetu põhjal) ja kestab umbes 3 tundi – sadamast viib Sindbadi laev avamerele allveelaeva juurde ja toob pärast tagasi sadamasse, misjärel klubi buss viib teid hotelli tagasi. Allveelaevu maailmas hetkel üldse 12 tk ja üks neist siis otse meie klubis.

Uuri kohtade saadavust vähemalt kaks päeva ette info@sinaistar.com või Sinaistari messengeris.