Sharm El Sheikh

KOHTUMISENI 2023/24 HOOAJAL!

Kuidas veeta vähemalt üks päev Egiptuses nii, et see jääb meelde eluks ajaks?

Tule hotellialalt välja ja tutvu eheda Egiptusega koos meie ehk “kohalikega”. Pakume juba alates 2002. aastast Eesti gruppidele mõnusaid ajaveetmisvõimalusi unikaalsel Punasel merel koos snorgeldamise ja sukeldumisega ning ka kõrbetrippe paikadesse, kuhu muidu ei satu. Meie trippe hotellide infotundides osta ei saa – võta meiega otse ühendust. Tasulist viisat pole vaja, kui viibid Siinail kuni 15 päeva.

PÄEV PUNASEL MEREL
Merepäevakalendrid. 

Vabu kohti on rohelistel kuupäevadel. Korraga saab broneerida kuni 15 kohta. Suuremate gruppide või eralaeva huvi korral kirjuta ja uuri lisa FB Sinaistar messengeris või info@sinaistar.com.
Vali kuupäev, täida lahtrid (kõigi merepäevaliste ees-perenimed, lastele 0-11a vanus nime taha), saad vastuseks broneeringukinnituse ja siis pole muud, kui jääda merepäeva ootama 😊

Instruktoriks laeval on Sigrid Viitmann, Rasmus Lehe, Lauri Haavel, Olav Pedari, Karit Urva, divemaster Mart Namsing, Tõnis Paalme või assistant instructor Marii Joala.

Päev Punasel merel on kuni 5-aastastele tasuta6-11-aastastele 25 eurot, suurematele 45 eurot (koos proovisukeldumisega +20 eurot).

Egiptuses kehtib looduspargimaks Punasele merele väljuvatele alustele ja reisijatele. Palume lisaks sulas kaasa võtta 5 EUR või 5 USD (alates 6.a). 

NB! Palume silmas pidada, et oma osalemise tühistamisel vähem kui 21 h enne merepäeva algust tuleb klubile tasuda 20 eurot inimese kohta juba tehtud ettevalmistuste eest. St laevakoha saab kuludeta tühistada eelmise päeva kella 12ni. Va haigusjuhtumid.)

Hinna sees on transport hotellist sadamasse ja tagasi, eestikeelne instruktaaž ja päeva juht, lõunasöök, karastusjoogid, kohv/tee, snorgeldamisvarustus (mask/snorkel, lestad, kalipso). Proovisukeldumise hind sisaldab ka kogu vajalikku sukeldumisvarustust ja lühikest eestikeelset sukeldumisjuhendust.  Proovisukeldumise ajal hoolitseb instruktor või divemaster ainuisikuliselt sinu heaolu eest kogu 20 min. sukeldumise vältel! Sukeldumas käime ühe proovisukelduja kaupa. Proovisukeldumisi saab laeval ka juurde võtta – üks lisasukeldumine on 20 eurot.
Tasuda saab kohapeal sularahas merepäeva lõpus või ka ettemaksuna arveldusarvele (ülekande andmed saad meilile koos broneeringukinnitusega).

Merepäevaga saad liituda ka siis, kui merele tuleku mõte tekib alles Egiptuses kohapeal. Võta meiega otse kontakti ja vaatame, mida pakkuda saame.

Meie laevad väljuvad 2-3 päeval nädalas.
MEREPÄEVAST TÄPSEMALT. Hommikul tuleme teile hotelli järele ja sõidame meie koduklubi sadamasse. Kella 9.15 ajal suundume mootorjahiga merele. Teeme eesti keeles meeleoluka instruktaaži, räägime pikemalt Punase mere ainulaadsusest, siin pesitsevatest mereelanikest ja korallidest, uurime kalakaarti ja varustust, ning sekka arutame ka olulisi kohapealseid teemasid, mis teile huvi pakuvad. Päeva jooksul peatume snorgeldamis- ja sukeldumispaikades kaunite korallriffide lähedal, kus saab imetleda Punase mere ilu või niisama päevitamise vahele end vette kasta. Lõunaks pakub laevakokk meile maitsva ja toitva sooja eine ning peale rüüpame karastusjooke. Merereis kestab kokku ~7 tundi. Tagasi bussidesse jõuame kella 16 paiku, misjärel viime teid hotelli tagasi.

Laevaretk sobib hästi igas eas ja igasuguste huvidega inimestele. Eriti neile, kes soovivad hotellielule põnevat vaheldust. Väljasõit on hea võimalus nii snorgeldamiseks, olgu siis esimest korda proovijatele või juba pikaaegsetele fännidele, kui lihtsalt merereisi nautimiseks. Kellel aga huvi teha esmatutvust sukeldumisega, saavad meie käe all teha läbi proovisukeldumise, mis võib saada alguseks uuele imelisele hobile.

NB LITSENTSIGA SUKELDUJAD – merele saab iga päev. Lisaks merepäevalaevadele (kalendris rohelised) saab merele klubi laevadega ka muudel päevadel. Küsi lisa info@sinaistar.com.

Meie koduklubiks on Scuba Dreamer Diving Center. Väljume olenevalt ilmast kas lõunasadamast (Ras Mohammedi suund) või Sharks Bay’st (Tirani suund).

KÕRBERETKED
Kõrberetk beduiiniõhtusöögiga (1-2 x kuus, kl ~13.30 – 19.30) – 40 EUR, 6-11 a lapsed 27 EUR

Korra või paar kuus on meil võimalus käia väikeste Eesti gruppidega (maks 12 in) autentsetel väljasõitudel Sharmi taga beduiinide hõimumaadel ja Nabqi kõrberannas. Retked algavad kl 13.30 paiku, sõidame väikebussiga kõrbevaikusesse, naudime imelisi vaateid, uurime floorat ja faunat, jalutame looduspargi kõrberannnas, kus asub ka beduiinikülake. Kulgeme paikades, kus turiste ei käi. Tegu siis “mitteturistika” ettevõtmisega netivabaduses. Enne päikeseloojangut serveeritakse meile beduiiniõhtusöök, mille valmistab kohaliku küla pere isiklikult. Retkel on kaasas meie eestikeelne giid, kes on kohaliku beduiinielu-oluga väga hästi kursis. Kõrbeõhtu kuupäevi broneerimiskalendris pole, küsi otse info@sinaistar.com ja täpsustame üle, kuna kõrberetki teha saab.

Hinnas on transport, looduspargi pilet, beduiiniõhtusöök ja vesi.