SUKELDUMINE, SNORGELDAMINE JA LAEVASÕIDUD PUNASEL MEREL
NII SHARM EL SHEIKHIST KUI HURGHADAST

Sukeldumine

Sukeldumine Punases meres.

See leht on suunatud litsentsiga sukeldujatele või kui soovid selleks saada ja kursustele tulla. Kui oled huvitatud proovisukeldumisest Hurghadas või Sharm el Sheikhis, siis vaata infot Päev merel.

Punane meri on unikaalne! Punast merd kutsutakse sukeldujate paradiisiks ja seda põhjendatult – see on üks maailma hinnatumatest sukeldumispiirkondadest ning siinsed sukeldumiskohad leiavad pidevalt koha kõikvõimalikes edetabelites. Punane meri on koduks enam kui 250 koralli- ja 2000 kalaliigile. Aastaringselt soe ja puhas merevesi on soodsaks kasvukeskkonnaks kaladele, mereelukaile ja taimedele, kes eksisteerivad oma kindla kodukorra järgi sõbralikus koosluses. Veealune ilu on suurepäraselt nauditav tänu ideaalsele nähtavusele, mis võib küündida isegi 30 meetrini!

Sukeldumisretked viivad Sharm el Sheikhist ja Hurghadast Punase mere atraktiivsete sukeldumiskohtadeni. Meiega saab merele nii merepäevalaevadega, kus on ka muud kodumaist seltskonda, kui ka klubi laevadega muudel päevadel.

Pakume erinevaid sukeldumispakette, rendime varustust ning viime läbi sukeldumiskursuseid nii algajatele kui kogenud sukeldujatele. Seda kõike juba 2002. aastast alates.

Päevane sukeldumispakett litsentsiga sukeldujale (2 sukeldumist laevalt, hind sisaldab transporti hotellist sukeldumisklubisse ja tagasi, balloone ja raskusi, karastusjooke ja lõunasööki laeval, sadamamakse ning sukeldumisgiidi teenust) maksab Sharm el Sheikhis 59 ja Hurghadas 55 eurot (hind kehtib oma varustusega sukeldujatele; kellel pole oma varustust, lisandub täisvarustuse rent päevaks 20 eurot).  3 päeva jne sukeldumiste hindu vaata täpsemalt hinnakirjast. Kui viimasest sukeldumisest on möödas üle aasta, siis soovitame teha värskenduskursuse, mille jooksu kontrollime, milliseid oskusi tuleks üle vaadata (Scuba Review). Igal konkreetsel juhul selgitame juba täpsemalt.

NB! Hurghadas on al 2024 võimalik sukelduda meie oma koduriffil, kus on ka allveelaeva stardipaik. Sadamast sihtkohta viib Sindbad Submarine mootorjaht (sama, mis viib allveelaevalisi allveelaeva juurde) ja sukeldumine toimub allveelaeva läheduses! Täiesti omapärane kogemus. Ilus korallaed, palju kalu, miniatuursed honeymoonid, ehk lilled ja liblikad. Üks kilpkonnapere ka piirkonnas elutsemas. Sügavus 20-25 m. Tripi pikkus koos transfeeriga on ~3-4 h. Hinnaks 50 eurot, laenuvarustuse korral +20 eurot. Kui kaks sukeldujat koos, siis juba saame pakkuda.

NB! Egiptuses kehtib looduspargimaks Punasele merele väljuvatele alustele ja reisijatele. Palume lisaks kaasa võtta 5 EUR või 5 USD looduspargimaksu tasumiseks. Kui on 3-päevane sukeldumispakett laevalt, siis vastavalt 3 x 5.-. Toetame siis Punast merd!

TASULIST VIISAT EI OLE SHARM EL SHEIKHI SAABUJATEL VAJA OSTA, kui Siinailt mandri-Aafrikasse ei lähe!

Sukeldumiskursused. Korraldame sukeldumiskursusi nii Eestis kui Egiptuses. Levinud variant on selline, et teooria ja basseinitunnid organiseerime ära Eestis ja avavee protseduurid teeme juba soojas vees. Nädalase puhkuse korral on see parim võimalus – jääb aega ka niisama puhkamiseks.
Levinuima ehk OWD ehk sukeldumise algkursuse Open Water Diver variandid on järgmised (hinnad sisaldavad ka litsentsitasu):
1) teooria ja basseinitunnid Eestis (koostöös Barrakuudaga) – Tallinnas või Tartus;
2) avavee tunnid oktoobri lõpust aprilli lõpuni Egiptuses (koos merepäevaga/lõunasöögiga);
3) täiskursus koos litsentsiga Egiptuses (koos merepäevaga/lõunasöögiga) või Eestis.
Viime läbi ka erinevaid kursusi edasijõudnutele. Teata oma soovist vähemalt kaks nädalat ette info@sinaistar.com või helista 56 620333!

PADI sukeldumise algkursus Open Water Diver võtab aega reeglina 3 päeva (Egiptuse näitel: 2 päeva töö kaldast + avavee-merepäev laeval koos lõunasöögiga).

Kursuste, sukeldumispakettide ja varustuse loetelu vaata hinnakirjast.

Korraldame ka sukeldumissafareid Punasel merel. NB! Alates märtsist 2023 künnab merd meie oma laev M/Y SINAISTAR! Safarite jooksvat infot jälgi meie FB lehel.

SINAISTAR LIVEABOARD tegemisi saad jälgida https://www.facebook.com/SinaistarLiveaboardMY

Kes aga soovib oma sukeldumise läbi viia koos mittesukeldujatest sõpradega, saab sukelduda ka meie igapäevastel laevaretkedel, kus pere või sõbrad saavad samal ajal snorgeldada, ujuda või niisama päevitada, aga miks mitte ka teha läbi proovisukeldumise.

Kui oled litsentsiga sukelduja, siis laevakoha broneerimiseks kirjuta meile oma plaanidest ja soovidest info@sinaistar.com või helista 56 620333 Olav.