SUKELDUMINE, SNORGELDAMINE JA LAEVASÕIDUD PUNASEL MEREL
NII SHARM EL SHEIKHIST KUI HURGHADAST

Sukeldumine

Sukeldumine Punases meres.

See leht on suunatud litsentsiga sukeldujatele või kui soovid selleks saada ja kursustele tulla. Kui oled huvitatud proovisukeldumisest Hurghadas või Sharm el Sheikhis, siis vaata infot Päev merel.

Punane meri on unikaalne! Punast merd kutsutakse sukeldujate paradiisiks ja seda põhjendatult – see on üks maailma hinnatumatest sukeldumispiirkondadest ning siinsed sukeldumiskohad leiavad pidevalt koha kõikvõimalikes edetabelites. Punane meri on koduks enam kui 250 koralli- ja 1000 kalaliigile. Aastaringselt soe ja puhas merevesi on soodsaks kasvukeskkonnaks kaladele, mereelukaile ja taimedele, kes eksisteerivad oma kindla kodukorra järgi sõbralikus koosluses. Veealune ilu on suurepäraselt nauditav tänu ideaalsele nähtavusele, mis võib küündida isegi 30 meetrini!

Sukeldumisretked viivad Sharm el Sheikhist ja Hurghadast Punase mere atraktiivsete sukeldumiskohtadeni. Meiega saab merele nii merepäevalaevadega, kus on ka muud kodumaist seltskonda, kui ka klubi laevadega muudel päevadel.

Pakume erinevaid sukeldumispakette, rendime varustust ning viime läbi sukeldumiskursuseid nii algajatele kui kogenud sukeldujatele. Seda kõike juba 2002. aastast alates.

Päevane sukeldumispakett litsentsiga sukeldujale (2 sukeldumist laevalt, hind sisaldab transporti hotellist sukeldumisklubisse ja tagasi, balloone ja raskusi, karastusjooke ja lõunasööki laeval, sadamamakse ning sukeldumisgiidi teenust) maksab Sharm el Sheikhis 55 eurot ja Hurghadas 50 eurot (hind kehtib oma varustusega sukeldujatele; kellel pole oma varustust, lisandub täisvarustuse rent päevaks 20 eurot). 3-päevase (6 sukeldumist) paketi hinnaks on vastavalt 155 eurot Sharmis ja 140 eurot Hurghadas. Varustuse saab 3 päeva puhul 15 euroga/päev.

NB! Novembris 2021 taastati Egiptuses üleriigiliselt looduspargimaks Punasele merele väljuvatele alustele ja reisijatele. Palume lisaks kaasa võtta 5 EUR või 5 USD (aates 7.a) reisija looduspargimaksu tasumiseks. Kui on 3-päevane sukeldumispakett laevalt, siis vastavalt 3 x 5.-. Toetame siis Punast merd!

Sukeldumiskursused. Korraldame sukeldumiskursusi nii Eestis kui Egiptuses. Levinud variant on selline, et teooria ja basseinitunnid organiseerime ära Eestis ja avavee protseduurid teeme juba soojas vees. Nädalase puhkuse korral on see parim võimalus – jääb aega ka niisama puhkamiseks.
Levinuima ehk OWD ehk sukeldumise algkursuse Open Water Diver variandid on järgmised (hinnad sisaldavad ka litsentsitasu):
1) teooria ja basseinitunnid Eestis (koostöös Barrakuudaga) – Tallinnas või Tartus 200 eurot;
2) avavee tunnid oktoobri lõpust aprilli lõpuni Egiptuses Sinaistari instruktorite käe all (koos merepäevaga/lõunasöögiga) 200 eurot grupis või 220 eurot privaatkursusena;
3) täiskursus koos litsentsiga Egiptuses või Eestis 370 eurot grupis või 400 eurot privaatkursusena.
Viime läbi ka erinevaid kursusi edasijõudnutele. Teata oma soovist vähemalt kaks nädalat ette!

PADI sukeldumise algkursus Open Water Diver võtab aega reeglina 3 päeva (Egiptuse näitel: 2 päeva töö kaldast + avavee-merepäev laeval koos lõunasöögiga).

Kursuste, sukeldumispakettide ja varustuse loetelu vaata hinnakirjast.

Korraldame ka sukeldumissafareid Punasel merel ja teistes maailma sukeldumispiirkondades. Safarite jooksvat infot jälgi meie FB lehel.

Kes aga soovib oma sukeldumise läbi viia koos mittesukeldujatest sõpradega, saab sukelduda ka meie igapäevastel laevaretkedel, kus pere või sõbrad saavad samal ajal snorgeldada, ujuda või niisama päevitada, aga miks mitte ka teha läbi proovisukeldumise.

Kui oled litsentsiga sukelduja, siis laevakoha broneerimiseks kirjuta meile oma plaanidest ja soovidest info@sinaistar.com või helista 56 620333 Olav.